joomla

Економічна освіта дошкільнят у дії

      Головним завданням освіти в Україні є виховання громадянина України, формування соціально зрілої, творчої особистості, якій притаманне почуття власної гідності, повага до прав і свобод людини, свідоме ставлення до обов'язків, гордість за свою Батьківщину, особистості, здатної до само розуміння і самовдосконалення, активної участі в соціальному житті країни.

Соціалізація дитини на даному етапі навчання і виховання є  педагогічною проблемою. Одним із пріоритетів у процесі соціалізації є здійснення економічної освіти в дошкільному навчальному закладі.

      Саме над впровадженням економічної освіти через проведення експериментальної роботи на базі ДНЗ працює педагогічний колектив ясел-садка №1 «Вишенька». Наразі впроваджується ІІІ – формуючий етап експерименту. Перші два – підготовчий та організаційно-прогнозуючий дали змогу створити в садочку відповідне розвивальне середовище, а саме: ігрові зони й куточки, економічну ігротеку, тематичні бібліотеки, екологічну стежину тощо.

      Зараз через заняття, ігри, виховні заходи дошкільнята набираються досвіду, економічних знань, вивчають економічну термінологію, знайомляться з інфраструктурою рідного селища. Одним словом, у них формуються певні економічні компетенції.

      Особливо дітям подобаються практичні заняття, де вони самі стають продавцями і покупцями, у них складається культура економічного спілкування.

      Робиться це через проведення осіннього ярмарку, що традиційно проходить в ДНЗ. Ось і зараз 20 жовтня пройшло свято-ярмарок «Осінні барви».

      Чого тільки не продавали на ярмарку: від домашньої випічки до овочів, фруктів, традиційних українських страв – вареників, сала, гарбузового мусу, до виробів декоративно-прикладного мистецтва.

      А саме дійство супроводжувалось піснями, розвагами,танцями. Були й циган з циганкою, і Гриць з козою, і господиня, що вела це свято.

      Галас, сміх, а головне – участь у процесі купівлі-продажу - це те, чому повинні навчитися малюки, щоб у майбутньому стати економічно грамотною особистістю.

 

 Вихователь-методист ДНЗ №1 «Вишенька»                   Л.І. Коренюк

 

Пошук по сайту

Авторизація