joomla

Виховуємо майбутніх захисників України.

100 2556Напередодні Дня захисника України, який відзначається 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці, в ДНЗ №1 «Вишенька» відбулося свято – конкурс «Супер - козак». Адже у цей день ще й день Українського козацтва, бо Пресвята Богородиця вважається покровителькою і заступницею  козаків.

У конкурсній програмі взяло участь п’ятеро дошкільників: хлопчиків із старших та середньої груп.

Передувала цьому дійству велика виховна робота, що її провели вихователі усіх вікових груп. Діти багато дізналися про мужніх захисників України – козаків, їх подвиги в ім’я Вітчизни. Дошкільники ознайомилися з побутом, звичаями козаків, вивчали про них вірші, приказки та прислів’я.

І ось нарешті конкурс. П’ятеро найдостойніших виборювали право називатись супер – козаком.

Ведучі (вихователі Гордієнко О.В. та Кравчик В.І. ) в українських строях, святково прибрана зала, маленькі глядачі з нетерпінням чекають конкурсантів.

Перший конкурс  - представлення.Кожен юний козак розказав про себе, свої захоплення, вміння, свою родину.

Яких тільки випробувань не було під час змагань! Козачата і таланти свої демонстрували, і в інтелектуальній вікторині про козацтво участь брали, і фортецю будували, і в елегантності говорити прекрасній дамі серця компліменти вправлялися.100 2561

Видовищним видався конкурс стилізованого козацького вбрання, що під час дефіле демонстрували конкурсанти. Різні стилі, різні матеріали підбиралися для костюмів: від цінних хутрових смужок на шапках до поліетиленових пакетів і сіток для овочів. Та все виглядало досить модно і елегантно.

Не обійшлося без участі мам конкурсантів: адже домашнім завданням для учасників було представити улюблену страву козаків: дошкільники розповідали і разом з мамами демонстрували смакоту. А це і козацький куліш, і зливанні галушки, і мамалига, і пампушки з часником, і квас…

Журі нелегко було вибрати переможця. Тож визначали номінації: медаллю «Найпрацьовитіший» був нагороджений вихованець середньої групи «Веселка» Медведєв О., медаллю «За успіхи в творчості» нагороджений вихованець середньої групи Шаповаленко В. Дроздову Д. була присвоєна номінація «Найактивнішому», а вихованцю старшої групи «Сонечко» Ковальову О. – «Самому відповідальному», бо до кожного конкурсу відносився дуже відповідально.

Звання «Супер – козак» виборов Шпур Д. вихованець старшої групи «Сонечко». Усі крім медалей  отримали ще й призи:  набори пазлів та книги.

У залі вручали пісні, приказки та прислів’я  про козаків. Завершилося свято виконанням козацького гімну, слова з якого надовго запам’яталися малечі:

Україна -  рідна мати

І про неї вільний спів.

Ми – маленькі козачата,

Ми – нащадки козаків.

І справді в ДНЗ №1 «Вишенька» зростають гідні нащадки козацької слави: допитливі, розумні, сміливі діти.

Пошук по сайту

Авторизація