joomla

І багата, і чудова – наша українська мова

   Як не може існувати людина без серця, так і Україна не може існувати без своєї співучої, мелодійної мови.

Тож під час проведення Тематичного тижня у Чаплинському ДДЗ №3 «Струмочок» педагоги не оминули питання пізнання й збагачення рідної мови, показали дошкільнятам її велич і красу, її багатство, виховували бажання вивчати рідну мову. З цією метою провели ряд інтегрованих занять: “Рушник на щастя, на долю”, “Без верби і калини нема України”, “Символи й обереги українського народу”, “Дівчинка у віночку як квіточка”.

Під час проведення конкурсу на кращого читача малята читали вірші Т. Коломієць “Наша мова”, А. Малишка “Буду я навчатись”, Р. Завадовича “Рідна мова”.З великим задоволенням заучували потішки, лічилки, мирилки, прислів’я та приказки про мову “Хто говорить, той сіє: хто слухає, той пожинає”, “Од теплого слова і лід розмерзає”, відгадували загадки, співали пісень.

Українські народні казки – невід’ємна складова освітнього процесу в дошкільному закладі. Тож вихователі використовували їх для драматизації, інсценізацій, лялькових вистав, в різних видах розваг.

Старші дошкільники опановували реалізацію художньо-пізнавального проекту “Я вивчаю мову, мову калинову”. Вихованці старшої групи “Барвінок” (вихователі Костьян Л.В., Малініна А.Л.) на “Українських вечорницях” дізналися про їхню історію, читали вірші, інсценізували жартівливі смішинки, грали в народні ігри “Грицю, Грицю до роботи”, “Хто швидше?” А на музично-театралізованому дійстві “Як Зима з Весною зустрічаються” дошкільники старших груп “Краплинка” (вихователь Добровольська С.Л.), “Ромашка” (Кобзаренко О.Л., Колодка О.О.) допомагали головним персонажам Зимі (вихователь Аніканова Н.В.) та Весні (Зелена О.В.) змагатися в командах “Сніжинки” і “Промінчики”.

На прощання Зима привітала іменинників. Закінчилося свято народним звичаєм закликати весну випеченими з тіста жайворонками, бо вірили, що ці птахи на своїх крилах несуть золоті ключі, якими Зиму замикають і весну відмикають.

Вихователь-методист Чаплинського ДДЗ "Струмочок» С.Б.Прасол   

Пошук по сайту

Авторизація