joomla

Художньо-естетичний цикл

Розвиток пізнавальної активності на уроках музичного мистецтва

З досвіду роботи вчителя музичного мистецтва та художньої культури

Долинської ЗОШ І-ІІІ ступенів 

Мердич Лариси Юхимівни

 

Розвивати пізнавальну активність - означає виховувати у дітей інтерес до знань, виявляти їх нахили, самостійність у навчанні. Учень добре вчиться лише тоді, коли він переживає успіх, хоча б невеликий.

 

Тому головне завдання вчителя  пробудити чи розвинути в дитині творчість, допомогти учневі знайти себе в житті, за словами Ф.М.Достоєвського: «відкрити в собі людину».

download ukr


Педагогічна майстерність

Педагогічна майстерність та шляхи її набуття –

це є і глибокі міркування вчителя – практика

і майбутнього вченого.

 

В грудні на базі методкабінету проведено майстер – клас для вчителів образотворчого мистецтва загальноосвітніх шкіл та керівників гуртків будинку творчості за темою «Нетрадиційні техніки навчання в образотворчому мистецтві».download ukr

Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій у викладанні музичного мистецтва

    28 жовтня відбувся районний науково – практичний семінар «Використання інформаційних та телекомунікаційних технологій у викладанні музичного мистецтва» на базі Першокостянтинівської загальноосвітньої школи.

  Вчителі РМО музичного мистецтва обмінялися досвідом роботи з даної теми, ознайомилися з матеріально – технічним та навчально – методичним забезпеченням кабінету музичного мистецтва,
з досвідом роботи вчителя музичного мистецтва Затуливітер Тетяни Іванівни, побували на уроці музики в 4 класі.download ukr

На допомогу вчителю художньо-естетичного напрямку

download ukr

Мистецька терапія – новий напрям професійної діяльності

Колір несе нам не тільки інформацію,

але і безліч можливостей

для розвитку і досягнення бажаного.

Нам зостається тільки навчитися

читати цю інформацію

і вміти самим правильно внести її в життя..

Всім, хто вирішив змінювати цей світ на краще

через заняття з музикотерапії, — у добру путь !

Відповідно до плану роботи комунальної установи «Чаплинський районний методичний кабінет» та плану роботи методичного об'єднання, на базі Чаплинського РМК 18 березня 2014 року відбувся районний науково-практичний семінар з теми: «Мистецька терапія – новий напрям професійної діяльності вчителів музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури».

Шістнадцять вчителів РМО музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури взяли участь у роботі семінару. Керівник РМО музичного мистецтва Мердич Л. М. познайомила учасників з програмою семінару.

1. Новий Державний стандарт базової і повної загальної середньої

освіти – освітня галузь «Мистецтво».

2. Мистецька терапія – новий напрям професійної діяльності вчителів музичного, образотворчого мистецтва та художньої культури. (Інформація, відгук, обговорення матеріалів учасників обласного семінару).

2.1 Вплив кольору на сприйняття навколишнього світу.

2.2 Вплив кольору на сприйняття інформації людиною.

2.3 Можливості музичної терапії на уроках мистецьких дисциплін в ЗНЗ.

Використання матеріалів на уроках сприятиме створенню захоплюючої, емоційно піднесеної атмосфери, сприятиме зростанню в учнів інтересу до мистецтва, розвитку здатності емоційно реагувати на художні твори і знаходити в них особистісний зміст. Дієвим засобом подолання дитячих неврозів та підтримки нормального психосоматичного стану дітей можуть стати спеціальні музично – релаксаційні заняття.

download ukrdownload ukr

Більше статтей...

пошук по сайту

Webchaposvita.org.ua

Авторизація