joomla

Психологічна служба

Перелік питань для вивчення стану психологічної служби системи освіти району

download ukr


ДОБРО МОЖЕ РОБИТИ КОЖНИЙ!

Наше покоління не звикло жити в умовах війни, щодня відчувати її смертельний подих, бачити її криваві наслідки. Ми всі стали іншими, більш вразливими і емоційними. Розриваємося між роботою, домашніми справами і теленовинами і ніяк не можемо вирішити, дивитися їх чи не треба, щоб краще спати. Але краще спати не вдається, навіть коли новини мовчать.

 Сьогодні Україна опинилася у складній ситуації. Події, які відбуваються на Сході, впливають на всіх українців. Військові дії травмують батьків тих, кого призвали в армію. У суспільстві масова істерія, а це як один сірник, що запалює інші. При цьому бурхлива реакція матерів є дуже природною. Вони виховували свою дитину, піклувалися про неї, аж раптом виникає реальна загроза для її життя. Батьки перебувають у стресовому стані, який породжує напругу, що стимулює різні види поведінки. У когось спрацьовують так звані адаптаційні механізми, а інша мама є більш тривожною та невротичною, тому реагує надто емоційно. Кожна людина реагує так, як вміє і може, не тому, що вона не хоче захищати Україну чи відстояти її незалежність, а тому, що спрацьовує інстинкт самозбереження. 
    Нашим захисникам на війні доводиться дуже нелегко, проте навіть важко уявити, що доводиться переживати матерям, сини яких знаходяться сьогодні на передовій.  

Щоб психологічно адаптувати батьків, насамперед їх потрібно вислухати, бути з ними чуйними і уважними. Повага до їхніх почуттів, думок і пропозицій є дуже важливою. Бо у цих емоційних проявах є рація, батьки хочуть таким чином захистити дітей. Вони знають, що для цього потрібні бронежилети, військова підготовка, вміння правильно поводитись у екстремальних ситуаціях.  Інтуїтивно матері відчувають, що діти до цього не підготовлені. Тому дуже важливо їх вислухати і почути. Батьків, які турбуються і переживають за дітей, які беруть участь у військових діях, потрібно підтримати і заспокоїти без різких образливих висловлювань, спробувати зрозуміти, спокійно і стримано поговорити. 

Психолог комунальної установи

«Чаплинський районний

методичний кабінет»              Мирослава Шаповалова

Психологічні поради батькам при підготовці випускників до зовнішнього незалежного оцінювання

   Шановні батьки, психологічна підтримка – це один з найважливіших чинників, що визначають успішність Вашої дитини під час здачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Досить часто ми створюємо ситуацію залежності у Вашої дитини, - «якщо ти …, то…», нав’язуємо нереальні стандарти, суперництво із ровесниками, - «подивись, як інші стараються…» тощо.

      Водночас справжня підтримка повинна ґрунтуватися на

План заходів Міністертсва освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року

download ukr

Більше статтей...

пошук по сайту

Webchaposvita.org.ua

Авторизація