joomla

Свято «Масляна»

 

 Україна багата своїми традиціями, звичаями, народними святами. Одним з таких свят є велике народне гуляння в кінці зими «Масляна». Завжди знаходяться охочі позмагатися силою, відвагу свою показати, пригоститися смачними млинцями та пісні поспівати. Масляна один з найрадісніших і найсвітліших свят.

     Ознайомлення  дітей з традиціями проведення цього свята проходить спираючись на програму «Залучення дітей дошкільного віку до витоків української культури», але безпосередня участь у святі залишає більш повне і глибоке уявлення про нього.

  Участь у заході дає дітям можливість зрозуміти всю глибину, широту і глибокий зміст цього веселого і трішки сумного свята. Тому і виникла ідея у проведенні святкового гуляння «Масляна» силами педагогів, батьків і дітей.

       17 лютого в ДНЗ «Калинка» с. Надеждівка відбулося свято веселої та щедрої Масляної. Підготували та провели вихователі молодшої групи «Колобок» О.В. Бородавка, І.В. Колька. Свято пройшло з залученням дітей до традиції проведення народного свята Масляної через співпереживання і безпосередню участь їх у загальному дійстві. Через створення атмосфери радості, залучення до традиційного народного свята та підвищення пізнавального інтересу серед дітей до рідної історії.

   

Мета заходу:

 

      Розширити знання дітей про традиції українського народу, сформувати у дітей почуття патріотизму, формувати уявлення про українські народні обрядові свята, виховувати естетичне та духовно - моральне ставлення до традицій свого народу.

    

Завдання заходу:

 

      Відроджувати інтерес до обрядових українських свят, збагачувати духовний світ дітей, узагальнити та закріпити знання дітей про свято «Масляна», викликати емоційне співпереживання і участь в грі-дії, залучити всіх учасників до традиції проведення народного свята Масляної. Виховувати почуття патріотизму, заснованого на українських  традиціях.

      Колектив Надеждівського дошкільного навчального закладу провели захід з залученням до роботи батьків, дітей та всіх працівників  ДНЗ.

Пошук по сайту

Авторизація